Orteza tułowia AR-WSP-02







CYGNET
PLASTYCZNY TRZYFUNKCYJNY GORSET TUŁOWIA TLSO
- Opis
- Rozmiary
- Technologia
- Sposób zakładania
- Do pobrania
- Akcesoria
Opis
POTRZEBUJESZ SOLIDNEJ STABILIZACJI KRĘGOSŁUPA,
ALE SZUKASZ GORSETU, KTÓRY DA CI MOŻLIWOŚĆ
REGULACJI JEJ POZIOMU?
CYGNET Z PEWNOŚCIĄ SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA!
Charakterystyka wyrobu
Wyjątkowa orteza ortopedyczna tułowia CYGNET (AR-WSP-02) przeznaczona jest do pooperacyjnego lub pourazowego, szybkiego zaopatrzenia pacjenta. Idealnie sprawdza się również jako ochrona tułowia przy przewlekłych chorobach kręgosłupa.
CYGNET zapewnia full-obwodowe sztywne wsparcie kręgosłupa, od odcinka piersiowego ( rejon łopatek T2/T3 ) w dół, aż do odcinka krzyżowego ( S1 ).
Orteza TLSO CYGNET tworzy 3-punktowy układ sił, na które składają się siły skierowane ku tyłowi z powierzchni mostka i okolic łonowych oraz siła skierowana ku przodowi z odcinka lędźwiowo – piersiowego kręgosłupa.
Stworzone w ten sposób ciśnienie wymusza postawę przeprostną, zwiększa lordozę lędźwiową kręgosłupa oraz ogranicza jego ruchy boczne i obrotowe w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej.
Orteza jest w stanie kontrolować i złagodzić ostry ból często związany z anomaliami i urazami kręgosłupa takimi jak: osteoporoza, złamania kompresyjne, zwężenia kręgosłupa, nadmierna kifoza itp. Łagodzi objawy mechanicznego bólu pleców oraz doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed i pooperacyjne.
Orteza AR-WSP-02 to orteza trzyfunkcyjna, która w przypadku dochodzenia pacjenta do zdrowia po przebytym urazie lub operacji, pozwala rezygnować z poszczególnych jej elementów w celu stopniowego zmniejszania stopnia ochrony i stabilizacji. Funkcja modułowa jest niezwykle istotna w procesie rehabilitacji i dzięki temu pozwala na minimalizowanie zaników mięśniowych u użytkownika.
FUNKCJE ORTEZY CYGNET
I STOPIEŃ STABILIZACJI (lekki)
Pierwszy stopień stabilizacji – (najlżejszy) – to plastyczny gorset wyposażony w podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, pozbawiony wyposażenia dodatkowego.
II STOPIEŃ STABILIZACJI (średni)
Drugi stopień stabilizacji – (średni) – to wyposażenie składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego i podpaszek.
III STOPIEŃ STABILIZACJI (mocny)
Trzeci stopień stabilizacji – (najmocniejszy) – to pełne wyposażenie wyrobu składające się z plastycznego gorsetu wyposażonego w podwójny systemem kompresyjny TapeLacing, stabilizatora grzbietowego, peloty brzusznej, stabilizatora łonowo-obojczykowego.
Orteza CYGNET została wykonana z lekkiego komfortowego materiału ActiveDistance™ oraz ActiveDistance II™.
W tylnej części ortezy zainstalowano anatomicznie ukształtowaną plastyczną pelotę wykonaną z wysokiej jakości stopu aluminium. Materiał z jakiego ją wykonano pozwala na lekką modyfikację kształtu w celu lepszego dopasowania wyrobu do ciała pacjenta.
W przedniej części ortezy występuje pelota brzuszna wyposażona w kieszeń w której znajduje się usztywnienie łonowe, wykonane z tworzywa sztucznego połączone ze stabilizatorem obojczykowo-łonowym.
Do peloty brzusznej dopinane są panele boczne, wyposażone w taśmy Velcro ze specjalnym usztywnieniem, pozwalającym na łatwiejsze odpięcie wyrobu przez osoby z częściową dysfunkcją kończyn górnych.
Do paneli bocznych domontowano system kompresyjny TapeLacing, pozwalający na ustawienie właściwej kompresji wyrobu. System ten jest dopinany do ortezy za pomocą zapięć velcro w dowolnym miejscu w tylnej części wyrobu, i dzięki temu dużo precyzyjniej można go dopasować do pacjenta. Można go przypinać również ukosem, i dzięki temu łatwiej dostosować wyrób dla osób z wydatnymi biodrami lub obfitym brzuchem.
Układ zamknięcia wyposażono w system Quick-release składający się z nieelastycznych taśm obwodowych zakończonych zapięciami velcro i uchwytami z tworzywa umożliwiającymi łatwe zdejmowanie i zakładanie wyrobu.
W wyrobie zamontowano łatwy w montażu system pelot piersiowych, wyposażonych w ramiączka i podpaszki. Ze względu na funkcję samoszczepną ortezy CYGNET oraz możliwość swobodnego odcinania zbędnych części ramiączek, jest on jednym z najlepiej konfigurowalnych systemów na rynku. Peloty te zabezpieczają pacjenta w odcinku piersiowym i stosuje się je w początkowym okresie użytkowania wyrobu, orteza wówczas spełnia funkcję TLSO. Gdy stan zdrowia pacjenta się poprawi, można zrezygnować z systemu pelot piersiowych, wówczas stabilizacja jest niższa, zmniejsza się poziom unieruchomienia pacjenta, a wyrób spełnia standardy LSO.
Przeznaczenie
– po złamaniach w obrębie kręgosłupa
– po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia)
– osteoporotyczne złamania kręgosłupa
– sklinowacenie kręgów
– ostre zespoły bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym,
– dyskopatia wielopoziomowa,
– niestabilność kręgosłupa,
– kręgozmyk lędźwiowego,
– rwa kulszowa,
– zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym
Rozmiary
Technologia
Sposób zakładania
Do pobrania
Akcesoria
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.
Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.
PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.