Orteza nadgarstka AM-OSN-U-12







ORTEZA NA KCIUK NARCIARZA
Opis
Kciuk narciarza
Kciuk narciarza to uszkodzenie więzadła pobocznego łokciowego palca I i jest jedynym z najczęstszych urazów ręki spotykanych u sportowców. Urazem tym kończy się 8-10% wszystkich wypadków na stoku. Patomechanizm tego urazu polega na wymuszonym odwiedzeniu i przeproście stawu śródręczno-paliczkowego.
Pacjent z tzw. „kciukiem narciarza” odczuwa duży ból podczas dotknięcia kciuka i palca wskazującego (chwyt szczypcowy).
Całkowite zerwanie więzadła powoduje ból w czasie próby wykonania chwytu szczypcowego.
Całkowite zerwanie więzadła pobocznego łokciowego nazywamy urazem typu Stenera i wymaga ono interwencji chirurgicznej.
Mechanizm powstania urazu kciuka typu Stenera
Aby zapobiec temu niebezpiecznemu i skomplikowanemu urazowi, warto zastosować naszą ortezę kciuka AM-OSN-U-12, stworzoną z myślą o narciarzach.
Charakterystyka produktu
Dzięki specjalnej konstrukcji orteza ta z powodzeniem mieści się pod rękawicą narciarską. Może być stosowana profilaktycznie lub jako unieruchomienie pourazowe kciuka. Dzięki swej krótkiej konstrukcji nie ogranicza swobody ruchów w stawie nadgarstkowym, przez co może być używana na co dzień bez ograniczeń.
Ponadto, w ortezie zainstalowano metalową szynę usztywniającą kciuk.
Zaprojektowano w niej otwartą osłonę kciuka, dzięki czemu ortezę łatwiej się zakłada, a zapięcie rzepowe pozwala lepiej ją dopasować. Zastosowane dwie taśmy Velcro, wyposażone w klamerki, pozwalają precyzyjnie ustabilizować wyrób na dłoni. Zapięcia zostały tak skonstruowane, aby można było po dokładnym dopasowaniu wyrobu odciąć ich zbędną część.
Metalowa szyna stabilizuje cały staw śródręczno-paliczkowy i zapobiega nagłemu odwiedzeniu i przeprostowi kciuka.
Przeznaczenie
- naderwanie więzadła pobocznego łokciowego stawu śródręczno-paliczkowego kciuka (tzw. “kciuk narciarza”)
- niestabilność stawu śródręczno-nadgarstkowego i śródręczno-paliczkowego kciuka przy wczesnej osteoartrozie
- zwichnięcia stawu
- stan po osteotomii I kości śródręcza, artroplastyce, trapezoktomii lub rekonstrukcji więzadeł stawu siodełkowego
- złamanie Benetta lub Rolanda
- naderwanie ścięgien mięśni
- profilaktycznie w celu zabezpieczenia przed urazami tkanek miękkich
Rozmiary
Rozmiar | Obwód nadgarstka | Sposób dokonywania pomiaru |
S | 13-15 cm | ![]() |
M | 15-17 cm | |
L | 17-19 cm | |
XL | 19-21 cm |
Wyrób występuje jako prawy/lewy.
Całkowita wysokość ortezy: 10 cm
Galeria
Technologia
SUROWCE
AirSanmed™
AirSanmed™ – specyfika surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny, nie rozciąga się, przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, która jest przyjazna dla skóry oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100. Wewnątrz znajduje się półsztywna perforowana pianka odciążająca EVA, doskonale izolująca oddziaływanie elementów metalowych ortez na ciało pacjenta. Na zewnątrz surowca zainstalowano perforowany laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, zawiera on antybakteryjne składniki na bazie nieorganicznego Zeolitu Srebra. Składnik ten zapewnia długotrwałą skuteczność, a nawet przeciwdziała najbardziej zakaźnym organizmom, takim jak MRSA i e-coli. AirSanmed™ spełnia wszelkie wymogi stawiane zasadniczym wyrobom medycznym różnego przeznaczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004r. oraz spełnia wymogi zawarte w załączniku nr I Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993r. dotyczącej wyrobów medycznych, wdrożonej Ustawą z dnia 30 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych (Dz. U. nr 93 z 2004r., poz. 896).
USZTYWNIENIA
Stalki aluminiowe profilowane
Są to szyny i stalki ortopedyczne o różnej grubości i szerokości które zostały wykonane z różnych rodzajów stopów aluminium. Wszystkie te szyny i stalki przed zamontowaniem do danej ortezy zostały wstępnie wyprofilowane co pozwala na przymiarkę wyrobu do ciała konkretnego pacjenta. Dla poprawnego działania wyrobu powinny one jednak zostać docelowo precyzyjnie dogięte do ciała pacjenta przez lekarza ortopedę, fizjoterapeutę lub technika ortopedę. Tylko takie działanie gwarantuje prawidłowe zabezpieczenie i wsparcie ciała pacjenta.
Sposób zakładania
Do pobrania
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.
Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.
PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.