Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17
UNIWERSALNA ORTEZA NADGARSTKA Z ODCIĄŻENIEM GŁOWY I WYROSTKA RYLCOWATEGO KOŚCI ŁOKCIOWEJ
Opis
Niestabilność stawu promieniowo-łokciowego dalszego
Staw promieniowo-łokciowy dalszy zapewnia nie tylko pronację i supinację przedramienia, ale także pozwala na wykonywanie takich czynności jak chwytanie i unoszenie przedmiotów.
Działają na niego dwie siły:
– siła osiowa (podłużna), która powstaje dzięki pracy mięśniowej i dostarcza ręce funkcję chwytną
– siła poprzeczna, która biegnie z dłoni do kości promieniowej oraz głowy kości łokciowej i działa przeciwko sile grawitacji, pozwalając na unoszenie przedmiotów.
Podczas ruchu przedramienia, staw promieniowo-łokciowy dalszy porusza się równocześnie ze stawem promieniowo-łokciowym bliższym. W związku z tym, każdy uraz obejmuje kość promieniową lub łokciową, wpływa na funkcjonalność obu stawów.
Wieloletnie nadużywanie stawu, spowodowane podnoszeniem ciężkich przedmiotów i wykonywaniem ruchów rotacyjnych przedramienia z obciążeniem, mogą prowadzić do niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego. Ponadto, systematyczne obciążanie stawu, może skutkować przeciążeniowym złamaniem wyrostka rylcowatego kości łokciowej.
Do obciążeń stawu promieniowo-łokciowego dalszego oraz jego zwichnięć dochodzi najczęściej podczas codziennych aktywności, tj. prace fizyczne czy ćwiczenia gimnastyczne.
Objawami niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego oraz przeciążenia wyrostka rylcowatego kości łokciowej jest bolesność i zmniejszenie ruchomości stawu, a także niemożność podniesienia przedmiotów.
Najczęstszą podejmowaną formą leczenia, jest leczenie zachowawcze, obejmujące odciążenie stawu i farmakologię. W poważniejszych przypadkach niezbędny jest zabieg operacyjny.
Najlepszą metodą zapobiegania niestabilności stawu promieniowo-łokciowego dalszego jest jego stabilizacja za pomocą ortezy nadgarstka AM-OSN-U-17 ze specjalnym odciążeniem głowy i wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Orteza ta również doskonale sprawdzi się w leczeniu zachowawczym oraz po zabiegu operacyjnym.
Charakterystyka produktu
Uniwersalna elastyczna orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 należy do grupy 4classic i została ona wykonana z innowacyjnego surowca AeroSpace II™.
Orteza została wykonana w wersji otwartej ułatwiającej jej zakładanie i dopasowanie do anatomii ciała pacjenta.
Orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 posiada aluminiową szynę dłoniową stabilizującą staw nadgarstkowy.
Elastyczne obwodowe zapięcie velcro dodatkowo poprawia funkcjonalność ortezy i pozwala na jej dopasowanie niezależnie od rozmiaru ręki pacjenta.
Dużym jej atutem jest to, że dzięki zastosowaniu wewnętrznego zapięcia, istnieje możliwość założenia przez pacjenta ortezy jedną ręką.
Dodatkowo, nasza uniwersalna orteza nadgarstka AM-OSN-U-17 posiada dopinany pierścień odciążający głowę i wyrostek rylcowaty kości łokciowej wykonany z UniPren™. Dzięki temu odciążeniu, orteza nie tylko stabilizuje staw promieniowo-łokciowy dalszy, ale również doskonale pozycjonuje i odciąża głowę i wyrostek rylcowaty kości łokciowej, zapobiegając przed ich złamaniami przeciążeniowymi.
Przeznaczenie
– niestabilność stawu promieniowo-łokciowego dalszego
– złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej
– uszkodzenie chrząstki trójkątnej (TFCC)
– profilaktycznie w codziennych aktywnościach
Rozmiary
Rozmiar | Obwód nadgarstka | Sposób dokonywania pomiaru |
Uniwersalny | min 11 cm – max 24 cm |
Całkowita długość ortezy: 17 cm
Wyrób występuje jako prawy / lewy
Galeria
Technologia
SUROWCE
AeroSpace II™
AeroSpace II™ to innowacyjny surowiec nowej generacji. Jest to dystansowa elastyczna dzianina 3D składająca się z dwóch warstw okładzin oraz przeplotu tworzącego właściwą grubość surowca i posiadającego właściwości odciążające. Dzianina została wyprodukowana z najwyższej jakości przędzy poliestrowej – gwarantującej dużą wytrzymałość mechaniczną oraz spandexu zapewniającego właściwą jego elastyczność. Surowiec posiada zewnętrzną okładzinę poliamidową z funkcja samoszczepną, pozwalająca na swobodne dopasowanie wyrobów.Surowiec ten cechuje się bardzo niską wagą, dużą elastycznością oraz bardzo dużą ażurowością konstrukcji, pozwalającą na bardzo łatwe odprowadzenie potu od ciała oraz doprowadzanie do skóry świeżego powietrza. Wyroby wyprodukowane z tego surowca są neutralne dla zabezpieczonego stawu, nie ogrzewają go ani nie chłodzą, zapewniają natomiast właściwą jego kompresję i dopasowanie oraz redukują drganie mięśni powstające w trakcie wysiłku fizycznego. Jego grubość i struktura 3D doskonale odciąża zamontowane na wyrobie szyny, stalki czy fiszbiny ortopedyczne oraz gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.
UniPren™
UniPren™ to uniwersalny trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren™ to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. SUROWIEC WODOODPORNY.
VelcroTape™
Velcro Tape - taśma rzepowa elastyczna to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w branży medycznej wszędzie tam, gdzie wymagana jest elastyczność w połączeniu ze szczepnością. Surowiec wykonany jest z elastycznej taśmy tkanej o właściwościach rzepa pętelkowego. Dzięki strukturze z drobnych włókien można doczepiać do niej standardowe rzepy haczykowe. Surowiec jest miękki i przyjazny dla skóry pacjenta, posiada atest Oeko-Tex Standard 100.
USZTYWNIENIA
Łyżki nadgarstków
Łyżki nadgarstkowe, to specjalnie ukształtowane usztywnienie odzwierciedlające ukształtowanie tej części ciała od spodu. Posiadają one wsparcie śródręcza oraz przedramienia. Wykonane są ze specjalnie usztywnionego aluminium oraz w zależności od przeznaczenia posiadają różne rozmiary, różne kształty, różną szerokość i grubość. Ich końce są mocno zaokrąglone co skutecznie zabobiega przebiciu tunela w którym zostały zamontowane.
WYPEŁNIENIA
Peloty odciążające 2D
Peloty odciążające 2D, to po pelotach 3D, druga odmiana pelot odciążających stosowanych do produkcji ortez. Wykonane są one z różnego rodzaju pianek odciążających i posiadają bardzo zróżnicowane kształty. Cechą szczególną tych pelot jest to, że w przeciwieństwie do pelot 3D nie są samodzielnymi detalami ortez, tylko są ich częściami, które dla poprawnego działania muszą być wszyte pomiędzy materiały z których wykonano ortezę. Peloty te posiadają anatomiczny kształt i wykonane są z pianki komfortowej o właściwej twardości i sprężystości, gwarantującej właściwy efekt terapeutyczny.
Sposób zakładania
Do pobrania
Akcesoria
AKCESORIA/PRODUKTY DO STOSOWANIA RAZEM Z WYROBEM
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.
Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.
PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.