Orteza tułowia AR-SO-01 BEŻ
ORTEZA LĘDŹWIOWO KRZYŻOWA Z PASAMI DOCIĄGOWYMI
Opis
ZESPÓŁ BÓLOWY KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWEGO
Szacuje się, że 80% światowej populacji cierpiało, cierpi lub będzie cierpieć z powodu zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Kręgosłup składa się z wielu elementów: mięśni, więzadeł, ścięgien, kości i dysków międzykrążkowych. Jeżeli którakolwiek z tych struktur ulega urazowi bądź przeciążeniu, skutkuje to bolesnością dolnej partii pleców.
Zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego dzielimy na 2 rodzaje: ostry (trwający mniej niż 3 miesiące) i przewlekły (trwający powyżej 3 miesięcy).
Jakie są przyczyny powstawania bólu dolnej partii pleców? Obok urazów, są to przeciążenia na skutek nieprawidłowego wykonywania codziennych aktywności. Podnoszenie ciężarów, nieergonomiczna pozycja siedząca, otyłość czy osteoporoza – to tylko jedne z wielu czynników wpływających na przeciążenie kręgosłupa.
Dla zmniejszenia dolegliwości bólowych kręgosłupa i jego odciążenie rekomenduje się stosowanie profesjonalnej ortezy lędźwiowo-krzyżowej AR-SO-01.
Charakterystyka wyrobu
Orteza kręgosłupa AR-SO-01 powinna być stosowana w trakcie wzmożonej aktywności w momencie występowania chronicznych bądź przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Codzienne stanie, kucanie, podnoszenie ciężarów czy zgięcie powoduje znaczące obciążenie kręgosłupa. Stosowanie ortezy AR-SO-01 wyposażonej w system anatomicznie wyprofilowanych stalek aluminiowych, pozwala na przeniesienie sił obciążających struktury kręgosłupa na stalki. Dzięki temu, kręgi, więzadła i mięśnie przyjmują na siebie znaczne mniejszy ciężar i nie dochodzi do niekorzystnych zmian w biomechanice dolnych segmentów kręgosłupa.
Orteza AR-SO-01 została wykonana z oddychającego i przyjaznego dla skóry surowca ProFit™:
Pasy dociągowe wykonane z surowca AirRubber™.
Przeznaczenie
– zespół L-S
– uraz kręgosłupa
– przeciążenie dolnych struktur kręgosłupa
– nieprawidłowa postawa ciała
– ciąża
– artroza
– dyskopatia
– rwa kulszowa
– po zabiegach operacyjnych odcinka L-S
Rozmiary
Rozmiar | Obwód pasa | Sposób dokonywania pomiaru |
S | 65 – 75 cm | |
M | 75 – 85 cm | |
L | 85 – 97 cm | |
XL | 97 – 110 cm | |
2XL | 110 – 125 cm | |
3XL | 125 – 145 cm |
Całkowita wysokość ortezy:
Przód: 15 cm
Tył: 26 cm
Kolorystyka
Galeria
Technologia
SUROWCE
AirRubber™
AirRubber™ charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.
ProFit™
ProFit™ to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Materiał odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Zapewnia również utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Struktura surowca ProFit™ gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit™ jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.
USZTYWNIENIA
Fiszbiny ortopedyczne z płyty ABS
Fiszbiny ortopedyczne o różnych szerokościach, grubościach i kształtach wycinane są z płyt ABS. Ich rolą nie jest usztywnienie ortezy w celu podtrzymania zabezpieczonego stawu lub innej części ciała, lecz zapobieżenie marszczeniu się i niekontrolowanemu przemieszczaniu się dzianin, z których wykonana została dana orteza.
Pelota lędźwiowa
Peloty lędźwiowe niskie i wysokie wykonane są w technologii wtrysku polietylenowego. Na pelotach umieszczono przetłoczenia w kształcie kręgów kręgosłupa, dzięki czemu nie naciska na kręgosłup tylko odciąża przyczepy mięśni grzbietu. Na wyrobie umieszczono logo producenta i ścieżkę dla szwu. Peloty usztywniają odcinek lędźwiowy lub lędźwiowo – piersiowy kręgosłupa, odciążają przyczepy mięśni i stabilizują gumy kompresyjne sznurówek.
Stalki ortopedyczne profilowane
Profilowane stalki ortopedyczne zostały wykonane ze specjalistycznej taśmy sprężynowej o różnych szerokościach i grubościach, w wersji docelowo wyprofilowanej do ciała pacjenta. Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie się ich do ciała, dlatego nie wymagają docelowo ostatecznego doginania, jak ma to miejsce w przypadku stalek aluminiowych. Stalki zostały zabezpieczone farbą proszkową w kolorze białym, a ich końce zostały zaokrąglone i dodatkowo zabezpieczone tworzywem sztucznym aby nie przebiły tunelu w którym zostały zamontowane.
Sposób zakładania
Do pobrania
Akcesoria
AKCESORIA/PRODUKTY DO STOSOWANIA RAZEM Z WYROBEM
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.
Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.
PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.