Orteza kończyny górnej AM-OSN-U-22
ORTEZA KCIUKA Z FUNKCJĄ WENTYLACJI
Opis
Uraz kciuka
Skręcenie kciuka to jeden z najczęstszych urazów w obrębie stawu siodełkowego. Zazwyczaj dochodzi do niego w wyniku upadku na otwartą dłoń i odwiedziony kciuk. Wówczas, największe więzadło stawu, a mianowicie więzadło poboczne łokciowe (UCL) ulega naderwaniu bądź zerwaniu. Wyróżniamy 3 stopnie uszkodzenia więzadła UCL: skręcenie, naderwanie i zerwanie. W każdym z przypadków, uraz powoduje duży ból i niestabilność stawu oraz utratę funkcji.
Skręcenie kciuka zazwyczaj leczy się zachowawczo w specjalistycznej szynie kciuka. Bardziej poważne urazy wymagają leczenia operacyjnego. Natomiast, w obu przypadkach doskonałą pomocą w rekonwalescencji skręconego stawu będzie nasza orteza kciuka z funkcją wentylacji AM-OSN-U-22.
Charakterystyka produktu
Orteza kciuka AM-OSN-U-22 została wykonana z dwóch innowacyjnych surowców.
Pierwszy to UniPren™. Drugim zastosowanym w produkcji ortezy materiałem jest surowiec ActiveSpace™.
Mając na uwadze innowacyjne działanie surowca, specjalnie zastosowaliśmy go w okolicy kciuka, aby zwiększyć komfort użytkowania naszego produktu w trakcie rekonwalescencji.
Orteza kciuka AM-OSN-U-22 została wyposażona w wysokiej jakości szynę aluminiową, która doskonale unieruchamia cały staw siodełkowy. Dzięki temu, więzadła mają możliwość swobodnego i szybkiego gojenia. Dodatkowo, poprzez swoją delikatną plastyczność, szyna może zostać dokształcona według indywidualnych potrzeb terapeutycznych pacjenta
Otwarta konstrukcja ortezy kciuka AM-OSN-U-22 ułatwia zakładanie ortezy i pozwala na oferowanie jej w jednym rozmiarze uniwersalnym. Pasuje zarówno na prawą jak i lewą rękę. Konstrukcja zapewnia możliwość perfekcyjnego dopasowania ortezy do każdego rozmiaru kończyny. Lekko elastyczny, surowiec UniPren ma właściwości termoregulacyjne i przyspiesza proces gojenia i rekonwalescencji po urazie. Jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta niż tradycyjny opatrunek gipsowy.
Przeznaczenie
• Skręcenie kciuka
• Zwichnięcie kciuka
• Palec trzaskający / palec przeskakujący / palec strzelający
• Zapalenie stawu kciuka
• Kciuk narciarza
• Syndrom deQuervain’a
• Kciuk gracza
• Uszkodzenie typu Stener’a
• Bolesność stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka
Rozmiary
Rozmiar | Obwód nadgarstka | Sposób dokonywania pomiaru |
Uniwersalny | min 11 – max 22 cm |
Całkowita długość ortezy: 18 cm
Wyrób uniwersalny na prawy i lewy nadgarstek
Galeria
Technologia
SUROWCE
ActiveSpace™
ActiveSpace™ to aktywny, przestrzenny poliamidowy surowiec 3D z funkcją przewietrzania skóry. Jest to wyjątkowo lekki, przestrzenny surowiec, składający się z dwóch warstw dzianin okładkowych oddzielonych od siebie poliamidowymi przeplotami. Specyfika surowca ActiveSpace™ polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Wewnątrz surowca pomiędzy dzianinami okładkowymi swobodnie migruje powietrze dotleniając powierzchnię skóry oraz obierając z jej powierzchni pojawiające się tam krople potu. Surowiec wodoodporny.
UniPren™
UniPren™ to uniwersalny trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Bardzo ważnym atutem tego surowca jest to, że nie jest to wyrób dziany, nie posiada grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. Ortezy wykonane z surowca UniPren™ to najmocniejsze i najskuteczniej stabilizujące ortezy dostępne na rynku. Funkcja samoszczepna, surowca zdecydowanie ułatwia użytkowanie. SUROWIEC WODOODPORNY.
USZTYWNIENIA
Stalki aluminiowe płaskie
Stalki aluminiowe wykonane są ze specjalnego stopu aluminium gwarantującego właściwą sztywność przy ich minimalnej wadze. Posiadają zaokrąglone końcówki zapobiegające uszkadzaniu ortez oraz występują w różnych wariantach szerokości i grubości. Poprzez właściwy dobór szerokości i grubości stalek aluminiowych definiuje się poziom stabilizacji wyrobu ortopedycznego. Stalki mogą występować w formie wstępnie wyprofilowanej lub płaskiej. Nie dostosowują się one do kształtu ciała pacjenta, wymagane jest indywidualne dopasowanie ortezy poprzez właściwe dogięcie stalek aluminiowych w wyrobie. Dzięki tej funkcji można korygować ustawienie postawy ciała pacjenta lub zabezpieczonego stawu.
Sposób zakładania
Do pobrania
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.
Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.
PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.